Адвокатське об'єднання "Волошин і партнери"

м.Рівне, вул. Лермонтова, 5В

тел./факс: (0362) 62 33 13,
моб.: (067) 800 800 7, (098) 393 39 39

Ви маєте можливість отримати юридичну консультацію за адресою:

м.Рівне, вул. Лермонтова, 5В

тел./факс: (0362) 62 33 13, моб.: (067) 800 800 7, (098) 393 39 39

Коли Вас затопили сусіди

Думка юриста ГО «ПРАВОЗАХИСНИЙ КОНТРОЛЬ»

У відповідності до ч.1 ст. 22 Цивільного Кодексу України зазначається, що особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування.

Згідно із ст. 1166 Цивільного Кодексу України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Існує два традиційних способи вирішення питання відшкодування шкоди, завданої затопленням квартири, - добровільний і судовий.

Перша дія, яку слід вчинити при затопленні Вашої квартири - викликати представників КСК/КСП і правильно скласти акт обстеження приміщення за фактом затоплення.

Акт про затоплення (затоці, протіканні) квартири рекомендуємо оформити в найкоротші терміни після затоплення квартири. Акт складається у довільній формі, або у формі, встановленої КСК/КСП. До складу комісії при складанні акту про затоплення квартири слід включити:

- Власника затопленої квартири або його представника (юриста);

- Власника або власника (наприклад, наймача) квартири, з якої відбулося затоплення (протікання);

- Представників організації, що здійснює управління даним багатоквартирним будинком (це може бути КСК, КСП, будь-яка інша керуюча організація). Бажано, щоб це були голова цієї організації і технічний фахівець (сантехнік).

В акті про затоплення (затоці, протіканні) квартири комісією має бути зафіксовано:

1. Факт затоплення та пошкодження майна.

2. Причина затоплення.

3. Причинно-наслідковий зв'язок між виявленої причиною затоплення і заподіяними ушкодженнями. В акті слід чітко відобразити, що пошкодження у квартирі, викликані затопленням, виникли саме внаслідок виявленої течі.

Важливо знати, що акт підписується всіма членами комісії. У разі відмови будь-кого з членів комісії від підписання акта про це робиться відповідний запис.

Акт скріплюється печаткою організації, що здійснює управління даним багатоквартирним будинком.

Після складання акту про затоплення квартири необхідно визначити винного у затопленні, про що вказати в акті про затоплення.

Після визначення винної сторони пред'являємо під розписку про отримання до неї письмову вимогу про відшкодування шкоди заподіяної затопленням. Дана вимога повинна бути обгрунтованою, перш ніж визначити вартість збитку необхідно провести самостійний маркетинговий аналіз.

Після того як Ви отримаєте письмову відповідь на вимогу у Вас є кілька варіантів: 1) позиватись до сусіда 2) позиватись, не задіюючи сусіда, одразу до організації-виконавця сантехнічних робіт (або ж до продавця придбаної сусідом неякісної сантехніки), 3) позиватись до організації, яка продала неякісну сантехніку чи виконала неналежним чином сантехнічні роботи (роботи з монтування придбаної сантехніки), однак в якості заінтересованої особи притягти до участі в справі сусіда. Перевага для Вас - піти третім із названих шляхів, бо при цьому Ви: 1. Не псуєте стосунків з сусідом, визнаючи, що його вини в затопленні немає; 2. Доступно пояснюєте суду причинний зв’язок між Вашою квартирою і організацією, що проводила сантехнічні роботи поверхом вище; 3. Стягуєте кошти дійсно з винної особи, тобто з вище вказаної організації, з рахунків якої, крім того, значно швидше можна отримати суму, присуджену в якості відшкодування.

Якщо частково або повністю ремонтні роботи після затоплення Вами уже проведені, зберігайте чеки та квитанції, отримані при придбанні будівельних та інших ремонтних матеріалів, - всі вони також будуть доказами в суді в обґрунтування розміру понесеної Вами шкоди.