Адвокатське об'єднання "Волошин і партнери"

м.Рівне, вул. Лермонтова, 5В

тел./факс: (0362) 62 33 13,
моб.: (067) 800 800 7, (098) 393 39 39

Ви маєте можливість отримати юридичну консультацію за адресою:

м.Рівне, вул. Лермонтова, 5В

тел./факс: (0362) 62 33 13, моб.: (067) 800 800 7, (098) 393 39 39

Чи підлягає включенн ю до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку сум а, яка виплачу ється у вигляді допомоги по вагітності та пологах ?

Думка юриста ГО «ПРАВОЗАХИСНИЙ КОНТРОЛЬ»

Виплати фізичним особам у вигляді допомоги по вагітності та пологах здійснюються відповідно до норм Закону України від 18.01.2001 р. N 2240-III "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" (далі - Закон N 2240), яким визначено правові підстави для отримання такої допомоги, встановлено умови надання, тривалість та розміри виплат.

Зазначені виплати здійснюються за рахунок бюджету Фонду соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності і згідно з нормами Закону N 2240 (стаття 38) є матеріальним забезпеченням фізичних осіб, яке є компенсацією втрат заробітної плати (доходу) таких фізичних осіб на період їх відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами.

Визначення об'єкта оподаткування з метою розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку здійснюється відповідно до норм статей 164 та 165 Податкового кодексу України (далі - Кодекс). Зокрема, нормами підпункту 165.1.1 пункту 165.1 статті 165 Кодексу передбачено, що не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку суми компенсації, які отримує такий платник податку з бюджетів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Тому, враховуючи викладене, доходи фізичних осіб, отримувані ними як допомога по вагітності та пологах згідно з нормами Закону N 2240, відповідно до вказаних норм Кодексу, не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку при визначенні об'єкта оподаткування для нарахування, утримання та сплати податку на доходи таких фізичних осіб.