Адвокатське об'єднання "Волошин і партнери"

м.Рівне, вул. Лермонтова, 5В

тел./факс: (0362) 62 33 13,
моб.: (067) 800 800 7, (098) 393 39 39

Ви маєте можливість отримати юридичну консультацію за адресою:

м.Рівне, вул. Лермонтова, 5В

тел./факс: (0362) 62 33 13, моб.: (067) 800 800 7, (098) 393 39 39

Чи підлягає житлово-будівельний кооператив обов’язковій реорганізації в об’єднання співвласників багатоквартирного будинку?

Думка юриста ГО «ПРАВОЗАХИСНИЙ КОНТРОЛЬ»

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку»:

Житлово-будівельні кооперативи можуть бути реорганізовані в об'єднання.

Реорганізація відбувається за рішенням загальних зборів. Відповідно до статуту (положення) кооперативу збори можуть прийняти рішення про реорганізацію кооперативу в об'єднання. З моменту прийняття цього рішення зазначені збори вважаються установчими зборами об'єднання і далі проводяться відповідно до вимог цього Закону.

Участь в установчих зборах беруть члени житлово-будівельного кооперативу, які повністю сплатили вартість жилих приміщень і належної частки у вартості нежилих приміщень та іншого майна і виявили таке бажання.

Створені відповідно до цієї статті об'єднання звільняються від сплати реєстраційного збору.

Враховуючи вищенаведене, члени ж итлово-будівельн ого кооператив у мають право, однак не обо’ язок реорганізовувати свій кооператив у об’єднання співвласників багатоквартирного будинку.