Адвокатське об'єднання "Волошин і партнери"

м.Рівне, вул. Лермонтова, 5В

тел./факс: (0362) 62 33 13,
моб.: (067) 800 800 7, (098) 393 39 39

Ви маєте можливість отримати юридичну консультацію за адресою:

м.Рівне, вул. Лермонтова, 5В

тел./факс: (0362) 62 33 13, моб.: (067) 800 800 7, (098) 393 39 39

Що необхіно для того щоб подарувати нерезиденту (Франція) квартиру, яка належить резиденту?

Думка юриста ГО «ПРАВОЗАХИСНИЙ КОНТРОЛЬ»

Технологія цього процесу нічим не відрізняється від дарування нерухомості громадянину України. Відповідно до статті 26 Конституції України "іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, а також несуть такі самі обов'язки, як і громадяни України...".

Крім того, статтею 13 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" від 04.02.1994 3929-XII встановлено наступне: "Іноземці та особи без громадянства можуть відповідно до законодавства України мати у власності будь-яке майно, успадковувати і заповідати його, а також мати особисті немайнові права".

Договір дарування квартири укладається у письмовій формі і посвідчується нотаріусом. Відповідно до ст. 55 Закону України “Про нотаріат” посвідчення договорів про відчуження квартири, будинку та іншого нерухомого майна провадиться за місцезнаходженням вказаного майна.

При укладанні даного договору дарування необхідно сплатити 15 % від вартості квартири, оскільки відповідно до п.п.174.2.3 п.174.2 ст. 174 Податкового кодексу України об’єкт договору дарування оподатковується за ставками, визначеними в п.167.1 ст. 167 Податкового кодексу України (15%), для будь-якого об’єкта дарування, що дарується обдарованому від дарувальника –нерезидента, та для будь-якого об’ єкта дарування, що дарується обдарованому-нерезиденту від даруваьника-резидента.

Для укладення договору дарування квартири потрібні такі документи:

- Паспорти сторін.

- Довідки про присвоєння ідентифікаційних номерів.

Якщо іноземець, не має ідентифікаційного номера фізичної особи, то такому іноземцю перед укладанням договору дарування необхідно його отримати, інакше нотаріус просто не посвідчить договір і правочин не відбудеться. Отримати ідентифікаційний номер іноземець може в будь-якій районній державній податковій інспекції. Процедура ця нескладна, необхідно лише заповнити анкету з особистими даними та подати копію паспорта. Як правило, через тиждень після подання зазначених документів видається довідка про присвоєння ідентифікаційного номера.

- Документ, що підтверджує право власності на відчужуване майно (свідоцтво про право власності, договір купівлі-продажу, договір дарування, свідоцтво про право на спадщину тощо).

- Витяг з реєстру прав власності на нерухоме майно, виданий державним бюро технічної інвентаризації (для відчуження).

- Довідка з ЖЕКу про склад мешканців (форма № 3), видана в день посвідчення договору.

- У разі наявності у “Дарувальника” неповнолітньої або малолітньої дитини - довідка з ЖЕКу про реєстрацію місця проживання неповнолітньої або малолітньої дитини.

- Довідка про відсутність заборони на відчуження нерухомого майна.

- Довідка про відсутність податкової застави.